KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8906019
nr 890 6019
Tor Norling
(1895-1972), Sverige
Akvarell, Tor Norling (1895-1972), stilleben, signerad -48, 37x29
Tor Norling, svensk målare, skulptör och grafiker född i Malmö 1895, död 1972.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 april 2014
kl 19:15:35
28/4 01:47:51
Tor Norling
Läs mer om Tor Norling